Merkezi Sterilizasyon Takip Sistemimiz, Karşıyaka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ nin katıldığı 2 yarışmada ödüllendirildi.

İlk olarak, T.C. Sağlık Bakanlığı 2. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi kapsamında yapılan yarışma neticesinde En İyi Uygulama İkincilik Ödülüne layık görülmesinin ardından Türkiye Kalite Derneği KalDer İzmir Şubesi' nin düzenlediği yarışmada Yılın Başarılı Ekip Başarı Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

SİSTEM HAKKINDA BİLGİLENDİRME:

İHTİYACIN DOĞUŞU:
Tıbbi kayıt hukuki bir zorunluluktur. Hukuksal bir sorgulamada çözüm belgelere dayandığı için kayıt tutmak çok önemlidir ve sağlık kurumlarının kayıt tutma yükümlülüğü vardır. Dolayısıyla kayıtların düzenli tutulması, ayrıntılı olması ve arşivlenmesi gereklidir. Kayıt tutma hem kağıt esaslı hem de elektronik bir sistemle yapılabilecek bir prosedürdür. Biliyoruz ki elektronik kayıt sisteminin kağıt ile yapılan kayıtlara karşı pek çok avantajları vardır. İdeal olarak, sterilize edilmiş her alet, üzerinde kullanılan hasta için tam olarak izlenebilir olmalıdır. Böyle bir takipte, otoklav yük kayıt çıktılarının ve kullanılan steril alet paketlerinin hastanın elektronik sağlık kaydı ile eşleştirilip kaydedilmesi ile sağlanabilir. Böylece sağlık kurumlarındaki herhangi bir bilgisayardan herhangi bir hastanın muayene ve tedavilerinde hangi aletin ya da alet setinin kullanıldığı bilgisine kolayca ulaşılabilir. Fakat bunu geleneksel kağıt/kaleme dayalı kayıt sistemi ile yapmak çok zor hatta imkansıza yakındır.

SİSTEM HAKKINDA:
Sistemimiz, kurumların özgün ihtiyaçlarına göre farklı şekillerde kullanıma alınabilmekle birlikte (renk ayrıştırma bantları, barkod etiketleri, RFID etiketleri, barkod işaretleme, 2D barkod işaretleme, tedavi seti kutuları v.b.) aşağıda listesi temel modüllerden oluşmaktadır.


  

SİSTEMİN KULLANIMI İLE ELDE EDİLEBİLECEK FAYDALAR:

  • Tıbbi aletlerin bakım onarım giderlerinde büyük ölçüde iyileşme
  • Sisteme geçiş öncesinde sarf malzeme olarak görünen sonrasında demirbaşa alınarak çevrim takiplerine başlanılan aletler ile birlikte gelen etkin kaynak kullanımı
  • Olası hukuki işlemlerde kurumun kanıt getirebilme kolaylığı
  • Hastaların, kullanıcı kurumlara karşı güven duygularında artış
 
Kurumsal | Hizmetler | Referanslar | Destek | Erişim
Copyright © 1990-2010, Birim Bilgi Teknolojileri Ticaret A.Ş.
 
Birim Bilgi Teknololojileri Ticaret A.Ş.