BİRİM HAKKINDA

Merkezi İzmir’de bulunan Birim Bilgi Teknolojileri,  Türkiye çapında hizmet veren, 3 bölge Müdürlüğündeki  2000'e yakın çalışanıyla  sağlık bilişimi sektörünün  lider şirketidir.

1991’de kurulan,  2006 yılında Vestel ile şirket evliliği yaparak daha da güçlenen Birim  dijital sağlık uygulamaları alanındaki liderliğini bölge ülkelere de yaymayı hedeflemektedir. Birim’in global gelişim yaklaşımı, ülke çapında edindiğimiz  deneyimi dünya çapında stratejik olarak önemli pazarlarda geliştirmeye odaklanır. 

Birim, entegre bilgi yönetim sistemi ihtiyacı olan sağlık kurumuna tüm donanım, yazılım ve altyapıyı sağlamakta; HBYS (Hastane Bilgi Yönetim Sistemi) için gerekli olan yazılım ve ekipman kullanımının eğitimini vermekte; ihtiyaçlar doğrultusunda sağlık kurumuna veri girişini sağlayacak personeli temin etmekte ve tüm sistem bakımlarını üstlenmektedir.

Birim, Hastane Bilgi Yönetim Sistemi programlarının tasarım sürecini yaşayan bir sistem olarak değerlendirmektedir. Buna yönelik olarak; sistem destek birimleri, teknik destek birimleri ve tasarı birimleri günün değişen koşullarına uygun programları elde etme doğrultusunda çalışarak, programların gelişimini sürekli kılmaktadırlar. Bu çalışma prensibi sayesinde programlar, sağlık sektörü hizmetleri ve hastanın kurumdan aldığı hizmet arasında artarak büyüyen bir sinerji yaratmaktadır. Ayrıca sektör lideri yabancı yazılım ve donanım üreticileri ile en üst seviyede iş ortaklıkları ve beta test programları ile teknoloji  en üst seviyede takip edilir ve tüm yenilikler  müşterilerimize öncelikli olarak sunulur.

Hastanelerin resmi iş süreçlerine ve bu ihtiyaçlara odaklanmış olan programlar; sağlık sektörüne en uygun çözümleri en kısa zamanda sunacak tarzda ve mevzuata uygun olarak yapılandırılmıştır. Birim,  müşterilerine, uygun maliyetle güvenilir,  ölçeklenebilir  ve uçtan uca  entegre bir hastane bilgi yönetim sistemi sunmaktadır.

Birim Bilgi Teknolojileri, Interpromedya tarafından gerçekleştirilen Bilişim  500 Araştırmasının sektörel yazılımlar alanında  2003 yılında 8.sırada yer alırken,  2007 yılında üçüncülüğe yükselmiş, Türkiye’nin  500 bilişim şirketi kategorisinde de  2003’te  292.sırada iken 2007 yılında  92. sıraya çıkarak  İzmir’in en büyük bilişim firması  olarak açıklanmıştır. 

Birim, Deloitte firmasının gerçekleştirdiği Technology Fast 500 EMEA 2008 Araştırmasında son 5 yılda en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri  kategorisinde Fast  50  içine girerek yeni bir başarıya  daha imza atmıştır. Ulusal başarılarını uluslararası alana da taşıyan Birim, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesini kapsayan Fast500 listesine giren 20 Türk şirketinden birisi olarak 151. sırada yer almaktan onur duymaktadır.

Kurumsal | Hizmetler | Referanslar | Destek | Erişim
Copyright © 1990-2010, Birim Bilgi Teknolojileri Ticaret A.Ş.
 
Birim Bilgi Teknololojileri Ticaret A.Ş.